Badilli Textile / Kurumsal

TARİHÇE
1979 yılında Nihat Badıllı tarafından kurulan Badıllı Tekstil aile şirketi olarak faaliyetine 4500 m2 kapalı alanda İstanbul’da devam etmektedir. Firmanın konfeksiyon bölümünde 250, kesimde 8,ütü pakette 35 ve organizasyon bölümünde 36 kişi ile üretim yapmaktadır.

Üretimin tamamı ihracattır. Firmanın gelecek hedeflerinin arasında 2016-2017 yılında Urfa Organize Sanayi bölgesinde yeni bir üretim alanı kurarak, Anadolu’da istihdam yaratmak hedefleri arasındadır. Bu sayede kapasite arttırılarak en iyi kalite en uygun fiyat stratejisi uygulanacaktır.

Konfeksiyon üretimi ağırlıklı olarak; örme kumaştan bayan elbise, tshirt, bluz, tunik, pantolon ve benzeri  ürünler şeklindedir. Üretimin %90’ı fabrikamızda aynı çatı altında devam etmektedir. Özel tasarım koleksiyonları Arif Badıllı önderliğinde modelhanemizde devam etmektedir.

İŞ ETİĞİMİZ
Şirket, çalışanlarının çalışma koşullarına ilişkin uluslararası kurallara ve gerekliliklerine uygun hareket ederek BSCI sertifikalarını hem kendi organizasyonuna hem de subcontracter’larına sağlamıştır. Üretim bandını mümkün olduğunca çevreye duyarlı ve doğal kaynaklara zarar vermeyecek şekilde yürütmektedir. 

TASARIM HİZMETLERİ
Bilgi çağında yaşadığımız bu yüzyılda tüm modern sistemleri ve programları kullanarak  her ay hazırladığımız koleksiyonlarımız müşterilerimiz için hem yol gösterici hem ilham verici olmaktadır.

KALİTE ANLAYIŞI
Tüm imalat kumaşları uluslararası denetim firmalarının ön gördüğü laboratuvar testlerine tabi tutularak üretilmektedir. Konfeksiyon ürünlerimiz de yine laboratuvar testlerinden geçmektedir.